אז יש לנו אתר וורדפרס. כדי להגיע לזה עשינו שלושה דברים: (1) רכשנו דומיין, (2) התחברנו לחברת אירוח ו(3) התקנו וורדפרס.

אחרי שעשינו את כל זה, בואו נתחיל להתמצא בממשק הניהול של וורדפרס.

1 – מתחברים לממשק הניהול

כדי להתחבר מקלידים לשורת הכתובת בדפדפן www.yourdomain/wp-admin. בחלונית שתיפתח מקלידים את שם המשתמש והסיסמה שקבענו במהלך ההתקנה של וורדפרס.

2 – עוברים לעברית

בתפריט מצד שמאל נבחר settings -> general

מוצאים את השדה site language

ברשימה שתיפתח מוצאים את המלה ‘עברית’ ובוחרים אותה

גוללים לתחתית המסך ולוחצים על הכפתור save changes

התפריט יעבור לצד ימין ויהפוך לעברית

3 – התפריט הראשי של וורדפרס

בצד הימני של המסך מופיע כעת תפריט בעברית. שימו לב לעיגולים האדומים – הם מזכירים לכם שיש משהו פתוח שדורש טיפול. הפריט האחרון בתפריט הוא ‘מיזעור תפריטים’ – אם תלחצו עליו התפריט יהפוך לקטן מאד, ולחיצה חוזרת תפתח אותו שוב.

4 – לוח בקרה

הפריט הראשון הוא לוח הבקרה, שנותן לכם מבט מתעדכן על כל מה שקורה באתר ברגע זה.

4 – פוסטים, מדיה ותגובות

הפריט הבא בתפריט הוא ‘פוסטים’. וורדפרס היא פלטפורמת תוכן, שנועדה במקור לפרסום בלוגים עם פוסטים (בדיוק כמו הפוסט שאתם קוראים עכשיו). עבור כל מאמר חדש נרצה לייצר פוסט חדש, לתת לו קטגוריה ולשים עליו תגיות. הקטגוריות והתגיות יעזרו לקוראים להגיע למאמרים שמעניינים אותם באותו נושא.

מתחת לפוסטים נמצא בתפריט את ‘מדיה’ – זה המקום למצוא בו את כל התכנים הלא מילוליים שהעלינו לאתר: תמונות, קבצי אודיו, סרטונים, מסמכים…

הסעיף הבוא הוא פריט בשם ‘תגובות’ שיוביל אותנו לכל התגובות שגולשים הכניסו לאתר. זה יכול להיות תגובות לפוסטים, ביקורות על מוצרים…

5 – עמודים

לאתרי אינטרנט יש דפים כגון  – דף הבית, דף חנות, דף אודות, דף בלוג. ניתן ליצור דפים חדשים ולגשת לדפים הקיימים דרך הפריט ‘עמודים’.

6 – עיצוב

הפריט ‘עיצוב’ נותן לנו גישה לכל מה שקשור להתאמת האתר לטעם האישי שלנו. למעשה, הצעד הראשון שנרצה לעשות יהיה לבחור תבנית (theme) לאתר שלנו. התבנית הזו תשלוט בכל ההיבטים של מראה האתר שלנו – תפריט הניווט, סדר הדפים, איזה דפים יופיעו ואיך הם ייראו. אחרי שנבחר תבנית נוכל להתאים אותה ולסדר אותה על פי צרכינו בתת-הפריט ‘התאמה אישית’.

7 – תוספים

התוספים של וורדפרס (plugins) הם בעצם התאמות ותוספות שמשדרגות את האתר שלנו לפי צרכינו. למשל – אם נרצה חנות באתר – צריך להעלות תוסף. אם נרצה לשפר את האבטחה – תוסף. התוספים הם בעצם הדרך שלנו לשדרג ולהתאים את האתר לרצוננו בלי לדעת אפילו שורה אחת של קוד.

8 – משתמשים

המשתמשים הם האנשים שמתחברים לאתר שלנו ויוצרים בו חשבון. זה יכול להיות – למשל – האנשים שקנו מאיתנו משהו, או גולשים שהגיבו על פוסט. כמובן שהמשתמש הראשון הוא מקים האתר, ויש לו זכויות ניהול שמאפשרות לו להיכנס לממשק הניהול ולשנות כל דבר באתר.

9 – כלים, הגדרות

שני הפריטים האחרונים בתפריט של ממשק הניהול של וורדפרס הם כלים והגדרות שיסייעו לנו לנהל את האתר. ככל שנוסיף תוספים נראה תת-פריטים חדשים מתחת לכלים, מתחת להגדרות וגם בתפריט הראשי.


הסקירה הקצרה הזו פותחת לכם פתח לעולם של וורדפרס. מי שאוהב ללמוד דרך ניסוי וטעייה יכול פשוט לגשת ללוח הבקרה ולהתחיל לעבוד עם הצעדים שמוצעים שם. מי שמעדיף לפעול עם הדרכה יכול לעבור לפוסט הבא בסדרה – בחירת תבנית וורדפרס (בקרוב).

צפו בסרטון –


mood_bad
  • אין הערות עדיין
  • הוספת הערה לפוסט זה

    More
    articles