fbpx

15 צעדים לשיפור הבלוג שלך

הפוסט הזה מתבסס באופן חופשי על מסמך של הבלוגר הנהדר problogger – הבלוגר הכי מקצועי ביקום. המסמך שלו ניתן לרכישה בתשלום, וחשוב לי להדגיש ששמתי פה רק מעט-שבמעט מתוך החוברת.

ההצעה שלו היא לעשות במשך תקופה פעולה אחת בכל יום שמשפרת את הבלוג או את היכולות שלך כבלוגר:

1- נאום מעלית

היום עליך לנסח נאום מעלית קצר שבו אתה ‘מוכר’ את הבלוג שלך. המטרה היא לתאר את הבלוג במשך הזמן שלוקחת נסיעה במעלית ועל הדרך לעורר סקרנות במאזינים. הנאום הזה יכריח אותך לנסח בצורה התמציתית והטהורה ביותר את הבלוג שלך ויוכל לשמש אותך לכתיבת שורת התיאור וכמובן – דף האודות.

2 – פוסט רשימה

קוראים אוהבים רשימות, מסיבות רבות ושונות. בלוגר מקצועי צריך לדעת לעשות רשימות מסקרנות שיהפכו לויראליות. היום זה היום לכתיבת הרשימה הראשונה שלך!

3 – קידום פוסט

היום מתנסים בקידום פוסט בכל האמצעים העומדים לרשותך. בוחרים פוסט מוצלח ומתחילים לשבור את הראש… הנה כמה דרכים שאולי לא חשבת עליהן: להכניס לחתימה באי מייל קישור לפוסט. לעשות פוסט המשך לפוסט אהוב מן העבר. לנסות לפנות לגופי תקשורת עם פוסט מוצלח שנוסח מחדש בקפידה כדי שתוכנו לא יהיה זהה, בתקווה שיפרסמו אותו עם קישור לבלוג.

4 – ניתוח פוסט מצליח של בלוג בנישה שלך

מחפשים ומוצאים את הפוסט שעולה ראשון בגוגל בחיפוש מרכזי עבור הנישה של הבלוג שלך. קוראים את הפוסט הזה בתשומת לב ומנסים להבין מה גרם לפופולריות שלו – מתייחסים לאלמנטים כמו אורך, צורה, נושאים, הערות, תלונות, כלים שהבלוגר עושה בהם שימוש וכן הלאה.

5 – רספונסיביות

אם הבלוג שלך לא רספונסיבי – כלומר, אינו ידידותי למובייל – זה הזמן לטפל בזה. אפשר פשוט לבדוק את האתר דרך טלפון חכם כדי לקבל מושג, ואם יש בעיה כדאי לפתור אותה בהקדם האפשרי – גולשים רבים יגיעו אל הבלוג דרך הסלולרי.

6 – קישורים יוצאים

כדי לבנות יחסים עם בלוגרים עמיתים – היו נדיבים מהתחלה בהמלצות ובקישורים לבלוגים אחרים. זה גם מעניק ערך לקוראים ומבסס אמינות.

7 – בחירה ברשת חברתית מרכזית

אפשר לבזבז כיום אנרגיה רבה ומיותרת על נוכחות בהמון רשתות חברתיות. מומלץ לבחור רשת מסויימת שמתאימה לנישה שלך ולהתמקד בעיקר בה.

8 – פורומים וקבוצות

אם יש פורומים חזקים בתחומי הפעילות שלך (פורומים הם עולם הולך ונכחד, אבל בכל זאת) – מומלץ להשתתף בהם. כנ”ל לגבי קבוצות פייסבוק ממוקדות – עולם שהולך ומתפתח. חיוני שההשתתפות תהיה אמינה ואמיתית ואת הקישור לבלוג ניתן לעשות דרך החתימה או הפרופיל האישי.

9 – יומן מערכת

בלוגרים עובדים אצל עצמם, ולכן קל להם מאד לדחות מטלות ולפרסם בצורה לא סדירה. בלוגר מקצועי בונה לו יומן עם תכנית פרסומים ועומד בזמנים.

10 – עמודי המפתח בבלוג

היום סוקרים בדקדוק רב את כל עמודי המפתח בבלוג: עמוד האודות, דף הבית, המבנה של דף הפוסטים… אחרי תקופה של פעילות מתרגלים למראה הבלוג ולא שמים לב שעל חלק מהדברים חלה התיישנות. כדאי לבדוק אותם אחת לתקופה ולרענן מידע חשוב.

11 – לפתור בעיה

פוסטים שעוסקים בבעיה ובצורה שבה פתרת אותה הם פוסטים מוצלחים ומצליחים. כדאי לחפש דוגמא למצב כזה ולכתוב על כך, במיוחד אם הבעיה שכיחה ומטרידה אנשים רבים. אפשר לנסות לאתר בעיות שרלוונטיות לקוראים שלך דרך החיפושים שרואים בגוגל.

12 – לצפות במבקר

היום בוחרים (פיזית, בעולם האמיתי) אדם שמעולם לא ביקר בבלוג ועוקבים אחרי הפעולות שלו מהרגע שהכנסתם אותו לבלוג: איך הוא מנווט, על מה הוא מקליק, על מה הוא מתעכב וכן הלאה. חשוב לבחור אדם שיש לו מיומנות מסוימת ברשת ובקריאת בלוגים כדי לא להיתקע על שאלות טריוויאליות מדי.

13 – להשאיר הערות בבלוגים אחרים

דרך נפלאה ליצור קשרים ולהגיע לתודעה של גולשים נוספים.

14 – לשאול שאלה

היום חושבים על רעיון לשאלה שיכולה לעורר דיון בבלוג ו/או ברשתות החברתיות ומפרסמים.

15 – לקרוא לפעולה

היום מחפשים דרך לגרום לקוראים לפעול – להקליק, לתרום, לקנות וכיוצא בזה