fbpx

תדירות מומלצת לפרסום פוסטים בבלוג

נתחיל מזה שאין שום חוק כללי שיכול לענות על השאלה “מה תכיפות הפוסטים הנכונה?” או “כמה פוסטים הבלוג שלי צריך לפרסם?”, מה שנכון עבור בלוג אחד יכול להיות מוטעה עבור חברו. הדבר החשוב ביותר הוא שתפרסמו אך ורק תכנים איכותיים שאתם שלמים איתם.

הבלוג הגדול בעולם הוא הפטינגטון פוסט. הם מפרסים פוסט כל 58 שניות. מגניב, נכון? אבל זה לא בדיוק משהו שאתם יכולים לעשות בכוחות עצמכם. מצד שני, כדאי לדעת שהאלגוריתם של גוגל נותן עדיפות מסויימת לתכנים חדשים. כך שכאשר אתם מעלים הרבה פוסטים הסיכוי שלכם לעלות גבוה יותר עולה לא רק בגלל עצם התוספת של מילות החיפוש אלא גם בגלל שיש פוסט חדש. פרסום פוסטים חדשים בתכיפות גבוהה – לפי מיטב מומחי הSEO – בהחלט יכול לשפר את הדירוג שלכם בגוגל.

אבל איך תוכלו לדעת מה התדירות המושלמת בשביל להביא מקסימום תנועה איכותית לתוך הבלוג שלכם?

צעד ראשון – הגדירו מטרות

  1. המטרה – רכישות: עסק קטן שמנהל בלוג, למשל, מתעניין אך ורק בקהל שעלול לקנות. אם כך – המטרה שלו היא לכתוב תוכן ממוקד ואפקטיבי ללקוחות אפשריים, ולא דווקא להגיע לחשיפה עצומה. לאתר כזה אין סיבה לכתוב המוני פוסטים. צריך לבחון לעומק את אחוזי ההמרה של כל פוסט, את חווית המשתמש וכל מה שקשור ליצירת מכירות מן הבלוג.
  2. המטרה – עוד קוראים: אם המטרה שלכם היא גידול בכניסות – הכפילו את תדירות הפרסומים שלכם וסביר מאד להניח שתראו גידול – השאלה הזו נבדקה על ידי בלוגרים שונים. אם תתמידו לעבוד בקצב גבוה יותר תראו תוצאות.
  3. המטרה – מנויים ועוקבים: אם אתם בלוגרים וותיקים ופוסטים ישנים שלכם מניבים לכם תנועה נהדרת – אולי כדאי לכם להשקיע את הזמן שלכם דווקא בבדיקתם ובשיפור חווית הקריאה ולא בפרסום פוסטים חדשים.

בקיצור, לפני שאתם רצים לפרסם כמו משוגעים כדאי לעצור ולהרהר מה אתם מנסים להשיג ולפעול בהתאם.

צעד שני – כמה פוסטים כבר פרסמתם?

מומחים בדקו ווידאו שגידול בכמות הפוסטים מביא לגידול וודאי בכמות הכניסות. מצד שני, כאשר הבלוג כבר השיג תנועה משמעותית ויש לו כמה מאות פוסטים במאגר – אפשר בהחלט להוריד את תדירות הפרסומים.

נסו לקשר קפיצות בגידול התנועה למספר הפוסטים כדי להבין את המגמה בגידול התנועה ביחס למספר הפוסטים שכבר כתבתם.

צעד שלישי – בדקו את מקורות התנועה שלכם

אם מרבית התנועה שלכם היא מרשתות חברתיות – צריך לפרסם המון. באזפיד לדוגמא מקבל 75% מהכניסות מפייסבוק ולכן כדאי להם לפרסם המון תכנים חדשים כל יום ולקדם אותם כדי שתמיד יהיה למשתמשים על מה להקליק. אורך החיים של פוסט בפייסבוק הוא יממה לכל היותר כך שצריך לזוז מהר ולפרסם הרבה.

אם מרבית התנועה שלכם היא מגוגל – זה אומר שהגעתם למקומות גבוהים בתחומים מסויימים, וסביר שתשרדו שם לתקופת זמן. במקרה כזה – אין צורך להשתולל עם התדירות.

צעד רביעי – נתחו את העדפות הקהל

בניסוי שערך אתר Moz הם שיחקו עם כמות הפוסטים לאורך חצי שנה: במשך שלושה חודשים הם צמצמו אותה לחצי, ובשלושת החודשים הבאים הם פרסמו כמות כפולה ביחס לשגרת הפרסומים הרגילה שלהם.

האתר חווה צניחה קטנה בכניסות כשהם הורידו את התדירות ועלייה קטנה בכניסות כשהם הכפילו אותה. מצד שני… בתקופת ההכפלה היו הרבה ביטולים למנויי האימייל. חשוב להיזהר ולא להעמיס על הקהל של הקוראים שזמנו מוגבל ולוודא שהיקף הפעילות מותאם לצרכיו. חשוב גם להקפיד, כמובן, שהגידול בכמות הפוסטים לא יבוא על חשבון האיכות שלהם.

נסו לחלק את התכנים שלכם לפי סוג: פוסטים קלילים, הדרכות וידאו, פוסטים ארוכים, פוסטים קצרים, פוסטים מעמיקים וכיוצא בזה. כעת נסו לבדוק כמה תנועה נכנסת לכם מכל סוג כדי להבין מה סוג הפוסטים שהכי מצליחים באתר שלכם.

ממוצע הצפיות לפי סוג הפוסט באתר הלייף סטייל שלי

צעד חמישי – שימו לב ליכולות שלכם

סביר מאד להניח שכדאי לכם להגביר את תדירות הפרסומים, אבל אם תעלו אותם עד כדי כך שאתם מרגישים שאיכות החיים והפנאי שלכם נפגעים… אין בזה הרבה טעם. בישראל, כמו בישראל, הסבירות שתצליחו להרוויח מיליונים מהבלוג היא בכל מקרה, אמממ…. 0%. אז למרות שכולם רוצים תנועה יפה באתר אין צורך להשתגע. המטרה העליונה של הבלוגרים (לדעתי) צריכה להיות התמדה, ובעדיפות שניה – תדירות הפרסומים.

הפוסט הזה נשען במידה רבה מאד על המאמר המעולה הזה, מומלץ למי שרוצה להתעמק יותר!