אנחנו ממשיכים בדרך להקמת אתר משל עצמך – בעצמך. הצעד הראשון היה רישום דומיין, והצעד הבא שלך הוא בחירה של חברת אירוח.

מה זה חברת אירוח?

יש המון חברות אירוח בישראל ובעולם, והן מציעות שירות פשוט: יש להן שרתים והן משכירות עליהן שטחים לאתרים. בעל האתר פונה אליהן, חותם על חוזה שכירות ומשלם כמה עשרות שקלים בחודש. בתמורה לכך החברות האלה יחזיקו את כל תכני האתר, יאבטחו אותם, יגבו אותם ויציגו אותם לגולשים.

תיאורטית אפשר לבחור חברת אירוח בכל מקום בעולם – אבל אני באופן אישי נכוויתי עם שרתים איטיים בחו”ל. נראה לי שעדיף ללכת על חברה כחול לבן עם שעות שירות ותחזוקה שמתאימות לשעות הפעילות שלנו. לכו על חברה עם תמיכה טכנית מוצלחת, כי סביר להניח שתזדקקו לעזרה מדי פעם. אני ממליצה על SPD – המחירים שלהם סבבה, והם לא עושים עניין בכל פעם שאני מרסקת את האתרים או צריכה איזה עזרה או הסבר.

יש כאן קיצור דרך אפשרי: במקרים רבים חברות הרישום של הדומיין יציעו לכם גם שירותי אירוח. אז מצד אחד – זה נוח. מצד שני – משתלם להשוות מחירים ותנאים עם חברות מתחרות, כי יכולים להיות תנאים משתלמים בהרבה.

בוחרים חבילת אירוח

לפני שבוחרים חברת אירוח, יש כמה דברים שמומלץ לברר:

 1. כל כמה זמן יגבו את האתר שלך
 2. מה ההליך אם צריך לשחזר אתר מגיבוי
 3. כמה דומיינים כלולים בחבילה
 4. האם יש התקנת וורדפרס בלחיצת כפתור
 5. האם יש אבטחת SSL
 6. תמיכה טכנית – שעות וזמינות
 7. מחיר

אחרי שבחרת חברת אירוח צריך לפנות לשירות הלקוחות ולרכוש חבילת אירוח. בתמורה הם יתנו לך גישה לממשק הניהול שלך ושמות של שרתי DNS. מומלץ להתעלם מממשק הניהול המפחיד בשלב הנוכחי, ולהתרכז בשמות השרתים. השמות האלה נראים משהו כמו –

אז עכשיו יש לכם דומיין ויש לכם חברת אירוח. מי שאחראי על ניהול הדומיין זו חברת הרישום, והיא צריכה שמישהו יבוא ויגיד לה –

בוקר טוב, מעכשיו הדומיין הזה אמור להתארח אצל החברה הזאת והזאת, אנא חברי את הדומיין לשרתים שלה.

בואו ונעשה בדיוק את זה.

חיבור הדומיין לשרתי חברת האירוח

קחו את שמות השרתים שקיבלתם מחברת האירוח ותחזרו אל החברה שאצלם רשמתם את הדומיין. חפשו איפה משנים את שמות שרתי ה- DNS (באנגלית – DNS nameservers). אם אתם לא מוצאים – חפשו מאמרי תמיכה או פנו לשירות הלקוחות. זה הליך פשוט מאד, רק לרשום את השמות הנכונים בשדות הנכונים.

עשיתם? שמרתם? נסו להתחבר לאתר – פשוט מקלידים בגוגל את שם הדומיין עם הסיומת. בימים הראשונים תקבלו הודעה שהאתר אינו זמין, וזה בסדר כי זה לוקח זמן עד שהכל מתחבר. המשיכו לנסות ומתישהו תקבלו דף שמראה שהאתר באוויר. הנה דוגמה:

כשאתם רואים מסך כזה (או מסך דומה) – זהו, האתר שלכם באוויר!

ומה עושים עכשיו?

עכשיו מתקינים וורדפרס ומתחילים לעבוד! הסברים בפוסטים שיפורסמו בקרוב.

צפו בסרטון

ויש לי גם סרטון שמסביר הכל…


mood_bad
 • אין הערות עדיין
 • הוספת הערה לפוסט זה

  More
  articles