fbpx

איפה מוצאים תמונות מעולות וחינמיות לבלוג?

כל אתר צריך תמונות, ומה לעשות שלא כולנו צלמים מהממים?

הפתרון הכי פשוט, לכאורה, הוא לעמוד על התמונה שבא לנו עליה, מקש ימני… והעתק-הדבק. אבל כדאי מאד לדעת שהפעולה הקטנה והתמימה הזו עלולה להיגמר רע.  יש צלמים וגופים מסחריים שעושים כסף טוב מזיהוי תמונות גנובות (זה קל מאד בעידן גוגל) ותביעה של המשתמשים, אפילו אם מי שהעתיק את התמונה עשה את זה בתום לב מוחלט ולא הרוויח מזה שום דבר.

אז קאפיש? פשוט. אל. תעתיקו.

מצד שני… אתם לגמרי רוצים גם תמונות בבלוג וגם תמונות בשביל הקידום ברשתות החברתיות! לא סתם נאמר שתמונה אחת שווה אלף מילים, ועל תמונות ברשת באמת מקליקים יותר מאשר על טקסט פשוט. וזו הסיבה שיצרתי עבורכם רשימת אתרים שמציעים מאגרים נאים של תמונות שמותר לעשות בהן שימוש – תמורת קרדיט או אפילו ללא תמורה:

ויקיפדיה

התמונות בויקיפדיה אינן מוגנות, אבל קראו תמיד את תנאי הרישיון ועקבו אחרי ההנחיות. זה פתרון טוב לתמונות של סלבריטאים, למשל, שתמיד מוגנות מאד בארכיונים. זכרו שיש גם ויקיפדיה באנגלית עם תמונות נוספות! מונח חשוב שצריך להכיר הוא Creative Commons שמסומן בעיגול שבתוכו האותיות CC. תמונות תחת רישיון כזה בעצם נתרמו לציבור הרחב ומותר לעשות בהן שימוש חפשי ללא קרדיט.

Stock Snap

מאגר גדול ויפה מאד של תמונות מקצועיות שנבחרות מתוך תרומות של צלמים. התמונות מחולקות לפי קטגוריות ברורות וניתן גם לעשות חיפוש לפי מילות מפתח. האתר מתעדכן תכופות ונותן גם מידע על מידת הפופולריות של כל תמונה.

Unsplash

עוד אתר מהמם עם יותר משלוש מאות אלף תמונות! למה בעצם לקנות תמונות? פשוט מיותר. התמונות החינמיות נבחרו בקפידה, שימו לב לתנאי הרישיון באתר. 10 תמונות חדשות כל 10 ימים.

Life of Pixs

מאגר קטן עם הרבה פחות תמונות, אבל יש בו גם קטעי וידאו חינמיים!

Burst Shopify

שופיפיי היא פלטפורמה לחנות אינטרנטית – אבל זה, כמובן, לא מה שמעניין אותנו היום. מה שמעניין זה שכדי לאפשר לחנויות לשגשג היא מעניקה לנו תמונות חינמיות! הכיוון הוא יותר מסחרי, מן הסתם, אבל התמונות מקצועיות ביותר.

Foodies Feed

תמונות חינם לפודיז! אם אתם מנהלים בלוג בענייני בישול או אוכל המאגר הזה הוא האחד בשבילכם.

New Old Stock

תמונות ישנות מתוך ארכיונים שזכויות היוצרים שלהן פגו. הרבה מאד קסם וינטאג’י. הבעיה היא שחסר במאגר הזה כלי חיפוש ידידותי, כך שהשיטוט עלול להיות מייגע.

Styled Stock

תמונות בסגנון נשי ורומנטי! ווהו! נחוץ ביותר לבלוגריות לייף סטייל מכל הסוגים. המבחר מצומצם… אבל מדובר במאגר חמוד ביותר.

Videvo

רק סרטי וידאו! והם יפים! יש גם קליפים גרפיים כאלה וממש כל דבר שאפשר לרצות.

10 FreePik

רוצים וקטורים, גרפיקה, אייקונים? את הפתרון תמצאו באתר הזה. הקטע המנג’ס העיקרי הוא זה שהם כל הזמן מקפיצים פרסומות לתמונות בתשלום, אבל גם הם צריכים להתפרנס איכשהו, כנראה!

11 Pixabay

המאגר הגדול והמוכר מכולם, נראה לי. מגוון גדול וחיפוש יעיל. ויש גם וקטורים, ציורים וקטעי וידאו. באופן אישי אני משתמשת בו הרבה.

12 Pexeles

עוד מאגר לגמרי מצוין עם תמונות יפות ואיכותיות.

13 Reshot

תמונות בלעדיות שמתאימות במיוחד לפרילנסרים – צלמים מתחילים מקדמים את עצמם ואנחנו נהנים!

14 Gratisography

מאגר קטן ופשוט יותר שנושא אופי קליל ויצירתי.

15 ISORepublic

המאגר הזה ממש מפתיע ברמה הגבוהה והשאטרסטוקית של התמונות!


הערה חשובה: הרבה פעמים אתרים עם תמונות מוגנות מפרסמים בתוך האתרים החינמיים, וכשאתם בוחרים תמונה תיזרקו לאתר שדורש תשלום. אז שימו לב שעברתם אתר ואל תעשו שימוש בתמונה שיש לידה מחיר!


את רוב הקישורים לקחתי מהפוסט המעולה הזה שמציע עוד כמה וכמה מאגרים מיוחדים של יוצרים עצמאיים.