fbpx

למה האתר שלך צריך דף פייסבוק עסקי

זה הולך ככה:

יש לך אתר?

רוצה כניסות?

אז התשובה פשוטה:

כן, צריך להקים דף פייסבוק עסקי.

אפשר להשתמש בדף הפייסבוק הפרטי שלי?

לרוב האנשים בימינו יש פרופיל פייסבוק פרטי שבו יש להם חברים קרובים יותר או פחות, במספר גדול או קטן. הדף הזה כבר קיים, אז מה מונע מבעל אתר להתחיל לפרסם שם את קיומו של האתר, לשים קישורים לפוסטים ומוצרים… וכן הלאה וכיוצא בזה?

וכבן. קודם כל, כדאי לדעת שניהול וקידום עסק מהדף הפרטי עובר על המדיניות הרשמית של פייסבוק. ובגלל שפייסבוק הם (בואו לא נתחיל אפילו לדבר על מה שהם)… לא מומלץ להיכנס מולם לפינות לא טובות.

מצד שני… אנחנו ישראלים וזה בהחלט אפשרי להשתמש בדף הפרטי – אפילו יש לזה כמה יתרונות. קודם כל: הדף כבר קיים והחברים שלך שם. אפשר גם להזמין אנשים נוספים להתחבר איתך באופן ישיר. אנשים בדרך כלל נענים לבקשות חברות בפייסבוק, ומהר מאד אפשר לרכוש הרבה חברים חדשים פשוט על ידי הקלקה על האנשים שפייסבוק מציע לכם (רק לאט לאט או שידווחו עליכם או שפייסבוק יעלו עליכם). את הדף הפרטי תוכלו להמיר מתי שתרצו לדף עסקי, כך שהחברים שלכם יהפכו לעוקבים!

הסיבה הכי טובה להעדיף דף פרטי היא מדיניות החשיפה של פייסבוק. כשאתם מפרסמים תכנים על הדף הפרטי פייסבוק יציגו אותם בשמחה לרוב החברים שלכם, בעוד שעל הדף העסקי שלכם הם יערימו קשיים וחסמים. יש לזה סיבה טובה: פייסבוק יודעים שאנשים מעדיפים לראות תכנים של חברים על פני תכנים של חברות מסחריות. והי, יש עוד סיבה טובה (טובה לפייסבוק): פייסבוק רוצים להכריח את הדפים העסקיים לשלם כסף טוב על החשיפה של התכנים שלהם.

ובכל זאת! למרות כל האמור לעיל ההמלצה היא חד משמעית: צריך לפתוח דף פייסבוק עסקי ולא להתפתות לבצע את הפעילות רק דרך הדף הפרטי. למה?

10 סיבות לכך שהאתר שלך צריך דף עסקי

 1. כאמור, מסוכן לעבור על מדיניות הפרסום של פייסבוק. זכרו שפייסבוק יכולים לחסום אתכם בן רגע – הכוח שלהם מוחלט ואבסולוטי והם לא נחמדים.
 2. החברים מצפים שתהיה חבר, לא שתציף אותם בפרסומים (כי אף אחד לא אוהב ספאמרים). קל מאד להפסיד עוקבים ואז מה הרווחת?
 3. העוקבים שבאמת מתעניינים בעסק שלך לא רוצים לראות תמונות של התינוק החמוד שלך. ערבוב התכנים הזה מזיק למיצוב המקצועי שלך.
 4. לחברים שרכשת בכוח דרך הצעות חברות אין עניין ממשי בתחום העיסוק שלך. הם פשוט אקראיים מכדי להיות קהל יעד משמעותי ומעורב.
 5. הפרופיל הפרטי מוגבל לעד 5,000 עוקבים. זה נשמע הרבה אבל זה קהל יעד מצומצם בשביל בלוג או עסק.
 6. אתם רוצים גישה לכלי הפרסום של גוגל ממש מהתחלה, והכלים האלה זמינים רק לדפים עסקיים (ראו בהמשך).
 7. גוגל! אתם רוצים שבחיפוש יעלה גם דף פייסבוק מוצלח וממותג שמאפשר לחובבי הז’אנר לעקוב אחריכם בקלות.
 8. פייסבוק יכולים להכניס תנועה לאתר שלך – ולהיפך. מדובר במעגל חיובי שמזין את עצמו ומגדיל את הנוכחות האינטרנטית שלך.
 9. פייסבוק מציעים לדפים עסקיים תובנות, דוחות ומידע על קהל העוקבים.
 10. וחוצמזה, זה לא סותר! בהחלט מותר לך לפרסם מידע על העסק גם בדף הפרטי… בטעם טוב ובלי לנג’ס יותר מדי.

כמה מילים על כלי הפרסום של פייסבוק

זה נושא לפוסט נפרד, כי כלי הפרסום של פייסבוק הוא פשוט הדבר הכי מעצבן (ומצד שני – הכי יעיל) בשביל אנשים שרוצים לקדם את עצמם ברשת. גם אם אתם לא רוצים להוציא שקל היום – אתם בהחלט רוצים שתהיה לכם את האפשרות להשתמש בכלים האלה בעתיד!

הנה כמה דברים מסקרנים שיש לפייסבוק להציע לכם:

 • החברים של האוהדים שלך הם קהל יעד שסביר מאד שיתעניין בך, ויש לך אפשרות פשוטה לפרסם ישירות אליהם.
 • כלי הפרסום מאפשרים לך להגדיל את קהילת העוקבים בצורה חכמה ולהגיע לתוצאות יפות בסכומים נמוכים.
 • פייסבוק יודעים כל כך הרבה על המשתמשים. הכלים שלהם מאפשרים לך לפלח את קהל היעד ברמות מטורפות, יכולת שהייתה שמורה עד לא מזמן רק לעסקים ענקיים באמת.
 • פייסבוק מאפשרים לך לבנות קהלי lookalike סביב כל קהל שיש לך, וכך לפנות לאנשים שפייסבוק מזהה כדומים לאנשים שכבר זיהית כמעורבים ומעוניינים.
 • פייסבוק מציעים לך לעקוב אחרי הגולשים באתר שלך ואז להתלבש עליהם בתוך פייסבוק ולטרגט את הפרסומים ישר אליהם. קריפי? ברור. עובד? בהחלט.
 • אפשרות חודרנית אך אפקטיבית אחרת היא לתת לפייסבוק את הפרטים של מנויי על הניוזלטר שלך ו/או הלקוחות שלך. זה מאפשר לך לפנות ישר אליהם או ליצור קהלים שדומים להם.

אבל איך פותחים דף פייסבוק עסקי?

הנה קישור להוראות מוצלחות בעברית.

או פשוט… הקליקו על הקישור הזה ועקבו אחרי ההוראות של פייסבוק.