סליקה לחנויות e-commerce: סקירה השוואתית

בלוגרים רבים הופכים ליזמים סביב תחומי העיסוק של הבלוג (או שהם פותחים בלוג סביב תחום הפעילות של העסק!). הצעד הטבעי הבא הוא להקים חנות אונליין, וזה אומר שתצטרכו לאפשר ללקוחות לשלם באמצעות כרטיסי אשראי.

ההליך מוכר וידוע: בוחרים מוצר, עוברים לעגלת הקניות ומשם לדף התשלום. מה ששקוף עבור הגולשים זה שאתם בהחלט לא מתכוונים לקחת מהם את פרטי הכרטיס ולשמור אותם בתוך החנות שלכם! אין מצב שאתם מקימים אבטחה ברמה ראויה שתגן על הלקוחות שלכם. וזה הרגע שבו – נעים מאד – נכנסות לחיים שלכם חברות הסליקה.

חברות הסליקה שאנחנו מדברים עליהן בפוסט הזה יתחברו אל החנות שלכם כך שהלקוחות יוקפצו במעמד התשלום אל חברת הסליקה עצמה. כל פרטי הכרטיס יוקלדו על ידי הלקוח ישירות לאתר הסופר-מאובטח של חברת הסליקה. חברת הסליקה תקבל את הכספים ותעביר אותם אליכם, בקיזוז העמלות, אחת לחודש (בדרך כלל).

אם החנות שלכם לא יושבת על פלטפורמה מוכרת (וורדפרס, מג’נטו, שופיפיי…) תצטרכו לחזור אל המתכנת ולהשקיע כספים נוספים בחיבור חברת הסליקה אל החנות. אם החנות כן יושבת על פלטפורמה מוכרת – חברת הסליקה תוכל לספק לכם תוסף (מודול) שאפשר להתקין באתר בכמה דקות בלי שום צורך במתכנת.

עסקים וירטואליים קטנים פועלים בעולם מורכב במיוחד: מצד אחד המשאבים מאד מוגבלים – ומהצד השני ספקי שירות חיצוניים לא כל כך מתרגשים מהזכות לספק לנו שירות… אנחנו נאלצים ללמוד הכל מאפס בדרך הקשה, והמידע על ספקי שירות מעולים (או איומים) פשוט לא עובר הלאה. אני שואפת ליצור פוסטים שיאפשרו לבעלי אתרי סחר קטנים לחלוק ידע ומידע על רמת ואיכות השירות שאנחנו מקבלים. אשמח לקבל מכם המלצות וחוות דעת!

שימו לב לנקודות הבאות

עלות מסוף הסליקה

זה נשמע כמו המכשיר הזה שמעבירים בו את הכרטיס, נכון? אבל זה לא נכון – מדובר בתהליך טכני שמאפשר את ההתקשרות הפיננסית ביניכם לבין חברת האשראי. חלק מהחברות גובות על זה סכום נאה.

עלות המודול (תוסף) לחנות

החנות הוירטואלית שלכם צריכה להתחבר לחברת הסליקה כך שתהליך ההזמנה יאפשר ללקוחות לבצע את התשלום בלי סרבול ומעברים מיותרים. אם החנות שלכם יושבת על מערכת מוכרת כמו וורדפרס – תוכלו להתארגן על תוסף (פלאגין) שיעשה את העבודה בשבילכם. אם לא – זה הרגע לפנות למתכנת ולשלוף את הארנק.

גובה העמלות

גובה העמלות – יש תכניות שייקחו אחוזים מכל תשלום, יש תכניות עם מחיר פיקס חודשי. ממש כמו הבנקים, חברות הסליקה אוהבות לתקוע עמלות חמודות ולא צפויות.

איכות שירות הלקוחות

נושא קריטי במיוחד עבורנו, מכיוון שאנחנו בהחלט לא יכולים לבזבז הון על מתכנתים ומנהלי חשבונות.

חשבוניות אוטומטיות

אתם רוצים מערכת שתפיק לבד חשבונית מס-קבלה אחרי כל סליקה (כי זה חוסך הרבה זמן עבודה וגם טעויות אנוש אפשריות).

מערכת להנהלת חשבונות

המערכת מייצרת תנועה בכל פעם שסולקים אצלכם כרטיס אשראי. נשמע הגיוני להשלים את המהלך ולנהל את כל הדוחות והנתונים החשבונאיים במערכת נאה שיכולה להפיק גם דוחות, אבל מרבית החברות לא מציעות אפשרות כזו.

מועד העברת הכספים

אם יש לכם תזרים לחוץ כדאי לברר מתי משחררים את הכספים שלכם, כי זה יכול לקחת חודש ויותר.

אמריקן אקפרס

רוב החברות לא סולקות אמריקן אקספרס, נקודה לבירור אם זה חשוב לכם.


פייפאל

עמלות – 3.4%

עמלות נוספות – 1.20 ₪ לכל תנועה

מסוף סליקה – חינם

תוספי התחברות לחנות – המון אפשרויות

חשבוניות אוטומטיות – אין

הנהלת חשבונות – אין

שירות לקוחות – מינימלי

תמיכה טכנית – אין

אז כדאי לבחור בהם? כן, כאופציה נוספת.

פלאפיי

עמלות –  1.6%

עמלות נוספות – 49 שקלים לחודש

מסוף סליקה – חינם

תוספי התחברות לחנות – חינם

חשבוניות אוטומטיות – אין

הנהלת חשבונות – אין

שירות לקוחות – מינימלי

תמיכה טכנית – אין

אז כדאי לבחור בהם? ללחוצים ולממהרים

Invoice4you

עמלות – לי הציעו  1.4%

עמלות נוספות: אין

מסוף סליקה –  200 שקלים

תוספי התחברות לחנות – 350 שקלים

חשבוניות אוטומטיות – 55 ₪ בחודש עד 50 מסמכים

הנהלת חשבונות – יש

שירות לקוחות – גרוע

תמיכה טכנית – מזעזעת עד פוגענית

אז כדאי לבחור בהם? למזוכיסטים בלבד

יעד שריג

עמלות – לי הציעו 1.2%

עמלות נוספות – 50 ₪ בחודש (עד 200 תנועות

מסוף סליקה – 300 שקלים

תוספי התחברות לחנות – חינם

חשבוניות אוטומטיות – 50 שקלים בחודש עד 500 מסמכים (כולל עבור פייפאל!)

הנהלת חשבונות – בסיסית

שירות לקוחות – סביר

תמיכה טכנית – סבירה

אז כדאי לבחור בהם? הם הספק שלי

טרנזילה

עמלות – 75 ₪ בחודש, עד 30 סליקות

עמלות נוספות – נראה שאין

מסוף סליקה – 200 שקלים

תוספי התחברות לחנות – חינם

חשבוניות אוטומטיות – עד 30

הנהלת חשבונות – אין

שירות לקוחות – לא יודעת

תמיכה טכנית – לא יודעת

אז כדאי לבחור בהם? ספרו לי על הניסיון שלכם 🙂

iCount

עמלות –  19.9-59 ש”ח לחודש

עמלות נוספות – עד 24 אג’ למסמך.

מסוף סליקה – ?

תוספי התחברות לחנות – נראה חינם

חשבוניות אוטומטיות – 13-24 אג’ למסמך (תלוי בכמות)

הנהלת חשבונות – יש!

שירות לקוחות – לא יודעת

תמיכה טכנית – לא יודעת

אז כדאי לבחור בהם? אני מתרשמת שהם יקרים יחסית לתחרות

 

פלאקארד

עמלות – 45 ₪ בחודש, עד 50 סליקות

עמלות נוספות – תשלום חודשי של 50 שקלים (עד 200 עסקאות)

מסוף סליקה – 400 שקלים

תוספי התחברות לחנות – 350 ש”ח

חשבוניות אוטומטיות – 45 ₪ עד 50חשבוניות פלוס עלות חד פעמית של 250 ש”ח

שירות לקוחות – לא יודעת

תמיכה טכנית – לא יודעת

אז כדאי לבחור בהם? אני מתרשמת שהם יקרים יחסית לתחרות

 

לא תומכות באתרים:

YPAY

PayPal

טוב, לא צריך להציג את חברת פייפאל שמבחינתה אנחנו אפילו לא פירור אבק. בגדול מה שפייפאל נותנת אז היא נותנת ומה שלא אז לא! היא שונה מכל האחרים בהרבה פרמטרים.

הנה כמה נקודות למחשבה:

 1. יש לקוחות שמעדיפים לשתות רעל ורק לא לשלם דרך פייפאל. לא משנה כמה תבטיחו להם שהכל סבבה והם לא צריכים לפתוח חשבון – הם רואים פייפאל ונרתעים. אז אל תשתמשו בפייפאל כשירות סליקה בלעדי, כי בוודאות תפסידו הזמנות.
 2. מצד שני, יש לקוחות שמחוברים לפייפאל בעבותות אהבה, וכשאתם שמים אותם כאופציה הם מבצעים קנייה אימפולסיבית בשתי לחיצות כפתור. אז כן מומלץ לאפשר ללקוחות לבחור את פייפאל כאמצעי תשלום. הייתי אומרת שהרכישות אצלי מתחלקות 50-50 כמעט בדיוק בין פייפאל לחברת הסליקה הישראלית.
 3. בגלל שמדובר במערכת כל כך נפוצה סביר מאד שתצליחו למצוא תוסף חינמי שיחבר את החנות שלכם לתשלומים דרכם.
 4. הכסף שגביתם מועבר לחשבון הבנק לפי בקשה, אבל יש סכום מינימום (800 שקל נדמה לי) ועמלה גבוהה על משיכות בסכום נמוך ממנה.
 5. העמלות של פייפאל זה רצח, אין לחברה הזו בעיה לעשות שימוש אגרסיבי בכוח שלה.

פלאפיי

פלאפיי הוא מין פייפאל ישראלי במובן שהם מקבלים כל אחד ולא מכריחים את המוכר להתחיל לקבל אישורי סליקה מחברות האשראי. שירות הלקוחות שלהם בסדר כזה – לא מהמם אבל עובד. אם אתם ממש קטנים וחדשים וממהרים – הם החברה בשבילכם, ההצטרפות אליהם קלה להפליא.

לגבי העמלות (ובכלל), מדובר בחברה מאד טריקית. כשהצטרפתי לפני שנים הם לקחו 4% (!) בהמשך הם ירדו ל-1.6% (!!!!), ומיותר לציין שהם לא טרחו להודיע לי על השינוי. אנא הוסיפו לסכום זה עמלה חודשית קבועה של 49 שקלים, שממש מבאסת אם יש לכם חודשים בלי הכנסות. הם מציעים תוספים חינמיים לפלטפורמות מגוונות – הקפידו לבקש משירות הלקוחות את הגרסה העדכנית ביותר.

Invoice4u / משולם פתרונות תשלום

את invoice4u ניסיתי בגלל שהשתמשתי בהם שנים כשירות להפקת מסמכי הנהלת חשבונות אונליין, ויש להם מערכת ידידותית מאד. באופן טבעי, היה לי נוח לבחור אותם כשחיפשתי פתרון סליקה מוצלח יותר מפלאפיי. הם גם מציעים חשבוניות אוטומטיות כשהסליקה מתבצעת דרכם (אבל לא אם היא עברה דרך PayPal).

למרבה הצער, ההתממשקות לחנות לא בדיוק עובדת, התמיכה הטכנית נוראית ותהליך התשלום מסורבל. בנוסף, הסליקה מתבצעת דרך חברה נפרדת (משולם פתרונות תשלום) ואתם מתנהלים מול שני ספקי שירות שזורקים אתכם מאחד לשני. כנראה שכל עניין הסליקה היה מבחינתם איזו חלטורה על הדרך, או שלפחות ככה זה מרגיש.

יעד שריג

חברת סליקה מוכרת שאליה הצטרפתי לאחר נטישת Invoice4u. יש להם תוספים להתממשקות להמון מערכות (הנה קישור לדף הרלוונטי), חשבוניות אוטומטיות ודרכי סליקה מגוונות. תהליך החיבור לחנות זרם בקלות בזכות דפי הסבר ברורים, תוסף מעולה ותמיכה טכנית טובה (שקצת התמוססה כשנוצרה בעיה עם החיבור לפייפאל).

ממשק הניהול בסיסי לחלוטין, והאפשרות של הפקת חשבוניות למצבים שבהם העסקה חויבה ידנית (ולא דרך המערכת שלהם) – לא ידידותית בכלל.  הדוחות מינימליים מאד – זו בהחלט לא מערכת להנהלת חשבונות כמו Invoice4you.

יתרון ענק: יעד שריג מייצרים חשבוניות אוטומטיות גם עבור פייפאל! וזה באמת חוסך הרבה זמן עבודה. השדרוג המעולה הזה ניתן כבדרך אגב ובחינם.

iCount

האתר של החברה הזו נראה טוב. כמו אצל Invoice4u נראה ששירותי הסליקה הולבשו על מערכת שמיועדת להנהלת חשבונות. ב-19.9 שקלים בחודש תוכלו להדפיס 10 מסמכים, שזה כלום. סביר שתצטרכו לטפס ל-59 שקלים ועוד להוסיף כ-20 אג’ למסמך בהתאם לכמויות שלכם. 

החברה מציעה גם מסלול בסיסי שלא מתאים לסוחרי איקומרס כי הוא לא מתממשק לחנות. 

טרנזילה

אין ספק שטרנזילה אלופים בקידום השירות שלהם, כך שכל חיפוש בגוגל מקפיץ אותם בגדול. תוסף לוורדפרס יש, אבל לא מצאתי רשימה מסודרת של תוספים לפלטפורמות אחרות. הצעת המחיר שקיבלתי מהם הייתה מאד מינימליסטית וממוקדת בכך שאיש השיווק יתקשר אלי ויסגור את העסקה טלפונית (ככלל, השיווק מאד אגרסיבי). אני קיבלתי מהם הצעה ל- 30 סליקות עם מחיר גבוה על ממש-ממש (ממש) מעט סליקות. שיטת העבודה שלהם אחרת – הם לוקחים סכום קבוע בהתבסס על מספר התנועות ולא אחוזים מההכנסות.

יתרון אפשרי – אם אני מבינה נכון את מה שהם כתבו נראה שהם מציעים חשבוניות אוטומטיות גם עבור פייפאל (כמו יעד-שריג).

YPAY

לא תומכים בוורדפרס.

פלאקארד

פלאקארד היא חברה מוכרת שאינה קשורה לחברת פלאפיי שתוארה למעלה. שיטת הפעולה שלהם היא כמו של טרנזילה: סכום קבוע לפי מספר סליקות מוגדר מראש. בטבלה שלמעלה מוצגים פרטי ההצעה שקיבלתי מהם, והיא לאין ערוך יותר יקרה מכל ההצעות האחרות שראיתי.  אם אני לא מפספסת משהו כנראה שפשוט יש להם הרבה לקוחות פראיירים: שימו לב שתידרשו להוציא יותר מאלף שקלים רק על הזכות להתחבר אליהם.


מכירים עוד חברות סליקה שיודעות להתחבר בקלות לחנויות אונליין? אשמח לקבל מכם חוות דעת!

הערות

mood_bad
 • אין הערות עדיין
 • הוספת הערה לפוסט זה

  2019 collection

  הצטרפו לדיון

  קבוצת פייסבוק חדשה לאתר iBlog 

  הצטרפו לקבוצה לדיון מקצועי וענייני על כל מה שקשור לכתיבת תוכן, ניהול בלוג, קידום ברשתות החברתיות, סחר מקוון ופעילות עסקית סביב האתר.

  Announce