איפה מוצאים תמונות מעולות וחינמיות לבלוג?

כמעט כל אתר צריך תמונות, ומה לעשות שלא כולנו צלמים מהממים?

הפתרון הכי פשוט, לכאורה, הוא לעמוד על התמונה שבא לנו עליה, מקש ימני… והעתק-הדבק. אבל כדאי מאד לדעת שהפעולה הזו עלולה להיגמר רע. יש המון מאמרים על זה ברשת, הנה אחד מוצלח לדוגמא.

מצד שני… אתם לגמרי רוצים גם תמונות בבלוג וגם תמונות בשביל הקידום ברשתות החברתיות! לא סתם נאמר שתמונה אחת שווה אלף מילים, ועל תמונות ברשת מקליקים יותר. זה עובד.

מצד שלישי – כל התמונות ברשת מוגנות בזכויות יוצרים. נכון – לא סביר שחברה מסחרית תתבע אתכם אם אתם עושים שימוש בתמונה כדי לקדם את המוצר שלה, או שבלוגר יתבע אתכם על שימוש בתמונה עם קישור וקרדיט נאות. אבל כדאי לדעת שישנם בלוגרים (ואולי גם עסקים) שלא יאהבו את זה בכלל. ואם תעתיקו תמונה ששייכת למאגר תמונות – זה בכלל מעמיד אתכם בסיכון גבוה. התמונות האלה מסומנות במקרים רבים ב’סימני מים’ שקופים… שימו לב והיזהרו.

אז מה עושים? רגע לפני שאתם תוקעים בלי קשר וסיבה את התמונה של השקיעה שצילמתם אתמול לאינסטוש… קבלו רשימת אתרים שמציעים מאגרים נאים של תמונות שמותר לעשות בהן שימוש – תמורת קרדיט או אפילו ללא תמורה.

מונח חשוב שצריך להכיר הוא Creative Commons שמסומן בעיגול שבתוכו האותיות CC. תמונות תחת רישיון כזה בעצם נתרמו לציבור הרחב ומותר לעשות בהן שימוש חפשי ללא קרדיט.

ויקיפדיה

התמונות בויקיפדיה אינן מוגנות, אבל קראו תמיד את תנאי הרישיון ועקבו אחרי ההנחיות. זה פתרון טוב לתמונות של סלבריטאים, למשל, שתמיד מוגנות מאד בארכיונים. זכרו שיש גם ויקיפדיה באנגלית עם תמונות נוספות!

Stock Snap

מאגר גדול ויפה מאד של תמונות מקצועיות שנבחרות מתוך תרומות של צלמים. התמונות מחולקות לפי קטגוריות ברורות וניתן גם לעשות חיפוש לפי מילות מפתח. האתר מתעדכן תכופות ונותן גם מידע על מידת הפופולריות של כל תמונה.

stocksnap מאגר תמונות חינמיות

Unsplash

עוד אתר מהמם עם יותר משלוש מאות אלף תמונות! למה בעצם לקנות תמונות? פשוט מיותר. התמונות החינמיות נבחרו בקפידה, שימו לב לתנאי הרישיון באתר. 10 תמונות חדשות כל 10 ימים.

unsplash.com מאגר תמונות חינמיות

Life of Pixs

מאגר קטן עם הרבה פחות תמונות, אבל יש בו גם קטעי וידאו חינמיים!

lifeofpix.com מאגר תמונות חינמיות

Burst Shopify

אם אני מבינה נכון, שופיפיי היא פלטפורמה לחנות אינטרנטית – אבל זה, כמובן, לא מה שמעניין אותנו היום. מה שמעניין זה שכדי לאפשר לחנויות לשגשג היא מעניקה לנו תמונות חינמיות! הכיוון הוא יותר מסחרי, מן הסתם, אבל התמונות מקצועיות ביותר.

burst.shopify.com מאגר תמונות חינמיות

 

Foodies Feed

תמונות חינם לפודיז! אם אתם מנהלים בלוג בענייני בישול או אוכל המאגר הזה הוא האחד בשבילכם.

foodiesfeed.com מאגר תמונות חינמיות

New Old Stock

תמונות ישנות מתוך ארכיונים שזכויות היוצרים שלהן פגו. הרבה מאד קסם וינטאג’י. הבעיה היא שחסר במאגר הזה כלי חיפוש ידידותי, כך שהשיטוט עלול להיות מייגע.

twnsnd.co מאגר תמונות חינמיות

Styled Stock

תמונות בסגנון נשי ורומנטי! ווהו! נחוץ ביותר לבלוגריות לייף סטייל מכל הסוגים. המבחר מצומצם… אבל מדובר במאגר חמוד ביותר.

styledstock.co מאגר תמונות חינמיות

Videvo

רק סרטי וידאו! והם יפים! יש גם קליפים גרפיים כאלה וממש כל דבר שאפשר לרצות.

www.videvo.net מאגר קטעי וידאו חינמיים

10 FreePik

רוצים וקטורים, גרפיקה, אייקונים? את הפתרון תמצאו באתר הזה. הקטע המנג’ס העיקרי הוא זה שהם כל הזמן מקפיצים פרסומות לתמונות בתשלום, אבל גם הם צריכים להתפרנס איכשהו, כנראה!

freepik.com מאגר אייקונים וגרפיקה חינמיים

11 Pixabay

המאגר הגדול והמוכר מכולם, נראה לי. מגוון גדול וחיפוש יעיל. ויש גם וקטורים, ציורים וקטעי וידאו.

pixabay.com מאגר תמונות חינמיות

 

הערה חשובה: הרבה פעמים אתרים עם תמונות מוגנות מפרסמים בתוך האתרים החינמיים, וכשאתם בוחרים תמונה תיזרקו לאתר שדורש תשלום. אז שימו לב שעברתם אתר ואל תעשו שימוש בתמונה שיש לידה מחיר!

*****

עוד המון מאגרים תוכלו למצוא במאמרים האלה שמתוכם חילצתי את המאגרים שמצאו חן בעיני:

21 Amazing Sites With Breathtaking Free Stock Photos

http://yazamnik.com/amazing-free-stock-photo-sites/

אתרי תמונות בחינם ללא זכויות יוצרים

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • chat
    Add a comment