האם העסק שלך צריך בלוג?

אז למה, (והאם בכלל) העסק שלך צריך בלוג?

כי כשיש לך עסק קטן כולם ישר מתחילים לאכול לך את הראש: מה, אין לך פייסבוק? אין לך בלוג? אין אינסטגרם? השתגעת??!!! אי אפשר לקדם עסקים בלי זה היום!

למרבה הצער, כמו שקורה לפעמים, האנשים שאוכלים לך את הראש צודקים. העסק שלך באמת צריך את כל הדברים האלה, ולפני הכל ובראש ובראשונה הוא זקוק לאתר תדמיתי. אין לעסק שלך אתר? אנא, במחילה, לסגור את המחשב ולהתארגן על אתר. זה השלב הכי בסיסי בניהול עסק היום. כל מי שרוצה לדעת משהו על העסק שלך יחפש אותו בגוגל. ואם הוא לא ימצא כלום זה הרגע שבו… אופסי… הוא ימצא עסק אחר שדאג לנוכחות אינטרנטית מבעוד מועד.

אז נגיד שהשתכנעתם ועכשיו יש לכם אתר תדמית שנראה שיגעון ויש שם תמונות של המוצרים, של העסק, של הרחוב וגם של בעל הבית מחייך מאוזן לאוזן. עכשיו הכל טוב?

לצערי, לא. האתר החדש והמושקע שלך יופיע רק בחיפושים מאד-מאד ספציפיים שאנשים שכבר מכירים את העסק יעשו. קודם כל – חובה לחשוב על התכנים והתיאורים שמופיעים באתר התדמית שלך, אפילו על התמונות, כדי שיענו בצורה המיטבית ביותר על החיפושים האפשריים בגוגל. ככל שתרחיבו יותר ותתארו את העסק בצורה טובה יותר, כך גדל הסיכוי שגוגל יקשר את העסק למילות חיפוש שחשובות עבורכם.

הצעד הבא בהחלט יכול להיות בלוג, כי גוגל אוהב תוכן יותר מכל דבר אחר. בפוסט ‘גוגל הוא המלך’ אני מפרטת לא מעט על התכנים שגוגל מעדיף. אבל בגדול מה שצריך לזכור זה שהתוכן צריך לעניין את קהל היעד הרלוונטי לעסק, לענות על שאלות רלוונטיות בצורה מיטבית ולספק לקוראים ערך שאין בשום מקום אחר.

קחו למשל, חנות גלידה שתספר על איך הגלידה שלה הכי משובחה ואין כמוה בחלד – זה לא יעניין אף אחד. אז הקמתם בלוג, וכתבתם עשרות עמודים שמספרים על כמה שהגלידות שלכם טעימות ומיוחדות – ממש לא עשיתם כלום כמעט.

אבל קחו את בעל החנות ותושיבו אותו, למשל, לספר סיפור. איך הוא נסע לאיטליה ומה הדליק אותו דווקא על גלידה. איך זה להקים חנות גלידה ועל מה כדאי להקפיד. שילובי טעמים מוצלחים וכאלה שנכשלו חרוצות. מתכונים שווים ומיוחדים. תמונות מעיפות… עכשיו אתם בכיוון. פשוט תכתבו את הבלוג שהייתם רוצים לקרוא כששברתם את הראש איך לפתוח חנות גלידה מעלפת. אין ערובות להצלחה אבל זה תוכן מקורי, מיוחד ואישי – כל מה שצריך בבלוג מצליח.

כשיש לכם תכנים מהממים אפשר גם לקדם אותם באמצעות חברות כמו אאוט בריין או טבולה. מכירים את הריבועים הקטנים של ‘תוכן ממומן’ או ‘אולי יעניין אותך גם…’ או ‘קישורים מרחבי הרשת’? מישהו משלם לאתר שאתם קוראים בו כדי להציג את התכנים האלה, וזו דרך נפלאה למשוך קוראים לתוך הבלוג ומשם לתוך העסק שלך. קוראים של תוכן הם הרבה יותר מעורבים רגשית מסתם אנשים שנחשפו לאיזו תמונה בעיתון. זכרו שגם תמונות וסרטונים הם תוכן, והשקיעו גם בהם.

אז מה קודם? אם יש לכם עסק כדאי לפעול בסדר הבא: אתר תדמית, חנות ויראטואלית, דף פייסבוק עסקי, חשבון אינסטגרם.

ואם השתכנעתם שכדאי לפתוח בלוג – מפה אפשר לגשת לפוסט שמסביר איך לפתוח בלוג.

 

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • chat
    Add a comment