האם הבלוג שלי צריך דף פייסבוק עסקי?

לפני כמה פוסטים חילקתי את הבלוגרים לכמה וכמה סוגים. בתמצית הקיצור אנחנו יכולים לסכם כאן שיש בלוגרים שלא אכפת להם כמה קוראים יש להם (אם בכלל) ומולם יש בלוגרים שמאד אכפת להם. אם אתה בלוגר (או את, כמובן, בלוגרית) – שרוצה המון קוראים, אז דף פייסבוק פשוט חיוני לקידום הבלוג.

יותר מכך: אם מטרת הבלוג היא קידום של עסק פייסבוק תציע לך אפשרויות קידום שהבלוג בפני עצמו לא יכול להביא. השילוב של בלוג + פייסבוק + אינסטגרם הוא שילוב מנצח עבור העסק שלך, וזה כמעט לא משנה מה תחום פעילותו.

האם להשתמש בדף הפייסבוק הפרטי שלי?

לרוב האנשים בימינו יש פרופיל פייסבוק פרטי שבו יש להם חברים קרובים יותר או פחות, במספר גדול או קטן. הדף הזה כבר קיים, אז מה מונע מבעל הבלוג להתחיל לפרסם שם את קיומו של הבלוג, לשים קישורים לפוסטים וכן הלאה וכיוצא בזה?

בהחלט אפשר להשתמש בדף הפרטי ויש לכך גם כמה יתרונות. קודם כל – הדף כבר קיים והחברים שלך שם. פייסבוק מראה לחברים שלך את כל מה שאתה מפרסם בעדיפות גבוהה, ואפשר גם להזמין אנשים נוספים להתחבר איתך באופן ישיר. אנשים בדרך כלל נענים לבקשות חברות בפייסבוק, ומהר מאד אפשר לרכוש הרבה חברים חדשים פשוט על ידי הקלקה על האנשים שפייסבוק מציע לכם. מעבר לכך, פייסבוק מציגים תכנים של דפים פרטיים של חברים בעדיפות גבוהה יותר, בעוד שהם חוסמים ומפריעים לפרסומים של דפים עסקיים. הסיבה לכך היא שהם רוצים שהדפים העסקיים ישלמו.

ולמרות כל האמור לעייל ההמלצה היא חד משמעית: צריך לפתוח דף פייסבוק עסקי ולא להתפתות לבצע את הפעילות רק דרך הדף הפרטי. למה?

10 סיבות למה הבלוג שלך צריך דף עסקי

 1. חברים מצפים מהחברים הפרטיים שלהם בפייסבוק לפרסם מידע אישי. אם הבלוגר מציף אותם בפרסומים על הבלוג הם די מהר פשוט יפסיקו לעקוב אחריו.
 2. חברים בפרופיל הפרטי שנרכשו באופן אקראי בלי שיש בין הבלוגר לבינם קשר אמיתי הם אקראיים מכדי להיות קהל יעד משמעותי ומעורב עבור הבלוג שלך.
 3. הפרופיל הפרטי מוגבל לעד 5000 עוקבים. זה נשמע הרבה אבל זה קהל יעד מצומצם מאד בשביל בלוג או עסק. אפשר להתחיל מדף פרטי ולהמיר אותו לדף עסקי כשמתקרבים ל5000 אבל זה מהלך מסובך שעלול לפגוע בקהילה שבנית במאמץ גדול.
 4. דף עסקי אפשר לקדם תמורת תשלום – ועצוב ככל שזה נשמע – זו הדרך היחידה להתקדם בפייסבוק היום.
 5. כלי הפרסום של פייסבוק מסורבלים אבל הם דרך מעולה להגדיל את קהל היעד שלך באופן ייעודי ולהגיע ללקוחות מפולחים היטב. אין רשת חברתית שמציעה לך אפשרויות פרסום טובה וזולה יותר עבור העסק שלך.
 6. פייסבוק הוא המקום להיות בו כדי לקדם עסקים היום – ובפייסבוק עדיין תוכלו למצוא את הסיכוי של הבלוגר הקטן להגיע למשהו ויראלי שיעקוף את כל הפרסומים המושקעים של החברות הכי גדולות.
 7. אם בנית נכון את קהילת העוקבים שלך בפייסבוק זכית לקהילת אוהדים מעורבת ופעילה. פרסום ישיר אליהם יניב תוצאות כמעט בוודאות, תמורת סכום זעום יחסית.
 8. החברים של האוהדים שלך הם קהל יעד שסביר מאד שיתעניין בך, ויש לך אפשרות פשוטה לפרסם ישירות אליהם.
 9. עסק או בלוג בלי דף פייסבוק עסקי שמפרסם בעקביות ומנוהל היטב נראה פחות רציני. מה לעשות? זה המצב.
 10. פייסבוק יכולים להכניס תנועה לבלוג שלך – ולהיפך. מדובר במעגל חיובי שמזין את עצמו ומגדיל את הנוכחות האינטרנטית שלך.

איך פותחים דף עסקי לבלוג שלי?

הנה קישור להוראות מוצלחות בעברית.

מה קודם, פייסבוק או איסנטוש?

פייסבוק יותר חזקים. בתחומים כמו אפנה ועיצוב מומלץ מאד לבנות גם חשבון אינסטגרם חזק בהקדם האפשרי.

Comments

mood_bad
 • No comments yet.
 • chat
  Add a comment